Developerské projekty, Praha: Aktuální přehled nejnovějších možností bydlení

developerský projekt

[obsahova-navigace]

Jaké nejnovější developerské projekty Praha buduje? Inspirujte se a třeba konečně najdete bydlení, které vás motivuje přestěhovat se ze stávajícího bytu. Dobrá zpráva je, že pro developerské projekty Praha využívá i místa dřívějších průmyslových areálů, které novým rezidenčním čtvrtím dají velmi zajímavý nádech. Konečně tak tyto nevyužívané brownfieldy najdou nové uplatnění.

Tip! Ceny bydlení jsou v Praze nejvyšší ve zbytku České republiky, s tím nejspíš nic nenaděláte. Podívejte se, který hypoteční úvěr by vám pomohl vyřešit finance, pokud nemáte na nákup bydlení z vlastního:

Hypoteční kalkulačka et1Nep3-pcQ

Developerské projekty Praha: Žižkov City – nákladové nádraží Žižkov

Ačkoliv pojem nákladové nádraží nevyvolává hned touhu bydlet na nádraží, Sekyra Group, Penta a Central Group přestavují tento pražský brownfield na multifunkční čtvrť. Většina domů bude mít rezidenční charakter, dominovat jí bude bývalá budova nákladového nádraží, která je i památkově chráněná. Po dokončení stavby se stane jedním z významných kulturních, vzdělávacích a společenských center. V plánu je také vybudování jednoho z největších náměstí Prahy – velikostí má odpovídat horní části Václavského náměstí.

 • plánovaný počet bytů: 7 500
 • zahájení výstavby: již probíhá, diskutuje se ještě napojení na metro D a zakončení tramvajové trati, developeři předpokládají, že by se sem mohli začít stěhovat první lidé v roce 2024
5j5ToF8GSdY

Modřanský cukrovar

Modřanský cukrovar je developerský projekt společnosti Skanska. V brownfieldu bývalého cukrovaru Modřany, pod modřanským komínem, se staví rezidenční čtvrť. Projekt však nemá výrazně narušovat stávající zástavbu. A ačkoliv bude mít nejvyšší budova maximálně 10 podlaží, většina z budov bude mít 3-5 podlaží.

Plánuje se napojení stávající cyklo a inline stezky, ale i molo k řece Vltavě a loděnice. Jako důležitý zdroj energie má být využito slunce a dešťová voda nebude bez užitku vytékat do kanalizace.

Jeden byt smí mít jen jednoho vlastníka. Dispozice k prodeji jsou 1+kk až 5+kk. Byty 1+kk mají 36 m2 a cena se pohybuje okolo 5 milionů korun. Byty 5+kk mají rozlohu dokonce 120-150 m2. Cena za takto velký byt je od 20 milionů korun do 26 milionů korun.

 • plánovaná kapacita: okolo 800 bytových jednotek
 • zahájení prodeje: říjen 2021
 • zahájení výstavby: jaro 2022
 • nastěhování: léto 2024

Tip! Pokud plánujete nákup některého z eko bytů v Modřanech, nezapomeňte ani na pojištění nemovitosti a domácnosti.
Sleva 30 % na pojištění majetku

tKsK8G6V4is

Lihovar Smíchov

Pražský Smíchov byl dlouhou dobu ukázkou industriální kultury, kam si na víkendovou procházku vyrazil jen málokdo. Aktuálně se dočkala tato část opravy tramvajové linky a zastávek. V tomto roce ale začne přeměna brownfieldu bývalého zlíchovského lihovaru na místo rezidenční, nabité kulturou, ale také obchody.

V plánu je bytový komplex s 500 byty. Zůstane zachována bývalá varna i komín, což jsou památkově chráněné kulturní památky. Střešní byty se dočkají terasy a vířivky. Na projektu pracuje developer Trigema.

 • plánovaná kapacita: 500 bytů
 • velikost bytů: od 1+kk až po 5+kk, v první etapě budou pouze byty do velikosti 3+kk
sctwXemHbIQ

Parvi Cibulka

Ještě jedno bývalé industriální místo zmíníme jako novinku developerské výstavby. Jde o prostor bývalé továrny Meopta v pražských Košířích v blízkosti parku Cibulka a přirodní památky Vidoule. Vznikne zde okolo 150 bytů loftového typu. Charakter budovy i v tomto případě zůstane zachován. Doplní ho však finský styl kvalitního a moderního bydlení. Tento projekt zpracovává společnost YIT.

 • plánovaná kapacita: 150 bytů
 • velikost bytů: od 55 m2 do 170 m2
 • cena bytů: od 8 milionů za byty 1+kk do 24 milionů korun v případě největších bytů
W0xcBjzukmo

VESI Hostivař

Developerské projekty Praha nejsou ale jen o bydlení v centru. Na zelené louce vzniká pod taktovkou společnosti YIT v těsné blízkosti Hostivařského lesoparku projekt VESI Hostivař. Výsledkem bude pět objektů se čtyřmi až pěti nadzemními podlažími. Tato část okolí Hostivaře připomíná spíše vesnici. V roce 1993 bylo území Staré Hostivaře uznáno dokonce za vesnickou památkovou zónu.

 • počet jednotek: 208
 • dispozice: 1+kk až 4+kk
 • velikost bytů: od 25 m2 do 104 m2
 • předpokládané nastěhování: březen 2024
 • zahájení prodeje: prosinec 2021

Developerské projekty Praha stále vytváří nové a zajímavé, ale žádané lokality bývají vyprodané dříve, než se vůbec začne stavět. Do těchto bytů se nastěhujete zhruba až po dvou letech od zahájení výstavby. Pokud kupujete byt jako investici, podívejte se, jak ho pronajmout a nenechat se napálit.