Nutně potřebuji peníze. Jak vyřešit tuto krizovou situaci bez rizika?

půjčka

[obsahova-navigace]

Došla vám faktura za elektřinu s velkým nedoplatkem, a nyní na něj nemáte, protože jste zrovna dali spoustu peněz za opravu auta nebo jiný nezbytný výdaj? Říkáte si potřebuji peníze, ale kde je vzít a nekrást? Možnosti naštěstí existují a záleží jen na tom, jaké máte známé, práci i jak moc rychle potřebujete peníze.

záloha od zaměstnavatele

Záloha od zaměstnavatele

Pokud máte solidní práci a dobrého zaměstnavatele, můžete se spolu domluvit, že vám dá zálohu. Ta bude potom stržena z platu a vy nebudete nikde nic dlužit. Takové řešení je možné v případě, že potřebujete třeba jen pár tisíc korun. Když se jedná o vyšší částky, už vás asi ani záloha nezachrání.

půjčka v rodině

Půjčka od příbuzných, přátel…

Další možností, když nutně potřebujete půjčit peníze, je půjčka od rodiny či přátel. Tam často bývá problém v tom, že ne každý se chce na své blízké obracet a žádat je o peníze. Rozhodně je to ale lepší varianta, než si bez rozmyslu půjčit od nějakých podvodných společností a dostat se do ještě větších potíží.

Tip! Aby se vaši příbuzní při poskytování půjčky necítili v ohrožení z rizika nesplacení, sepište smlouvu o poskytnutí úvěru. Díky tomu budou mít v ruce nějaký papír jako důkaz, že půjčka vůbec byla poskytnuta.

pujcit penize brigada

Brigáda

Pokud zaplacení vašeho dluhu zase tolik nespěchá, zkuste si najít krátkodobou brigádu. U řady pracovních činností dokonce umožňují vyplácení peněz přímo na ruku po skončení směny, nebo jednou týdně, což představuje rychlejší způsob získání peněz, než čekat měsíc na vyplacení mzdy v klasickém zaměstnání.

Tip! U jakých brigád bývá zvykem vyplácet peníze hned po skončení směny? Většinou se jedná o jednorázové práce typu pomoc na stavbě nebo nárazové úklidové práce.

potrebuji penize majetek

Prodej majetku

V nejhorších časech se člověk bohužel musí uchýlit k rozprodání majetku. Přestože se jako nejsnadnější způsob může jevit prodej rodinných šperků a starožitností, nechte si tuto možnost jako úplně poslední. Tyto rodinné vzácnosti totiž na trhu zpeněžíte za mnohem nižší cenu, než je jejich skutečná hodnota.

Co prodat jako první?

Radši rozprodejte jiný majetek – elektroniku, značkové oblečení nebo nábytek, který už nepoužíváte. Vyhněte se zastavárnám, které vám většinou nabídnou velmi neférovou výkupní cenu. Raději majetek zpeněžte přes aplikaci nebo na speciálních skupinách na Facebooku. Vyzkoušet můžete například:

nutne potrebuji pujcit penize

Půjčka

Nutně potřebuji půjčit peníze, vezmu si půjčku. Takto řeší problém s financemi nejeden člověk, ale ne vždy je to šťastné řešení. Peníze si půjčujte až ve chvíli, kdy opravdu není jiná možnost a zároveň si vše dobře promyslete a propočítejte.

Pokud víte, že splatíte půjčku bez problémů, začněte hledat vhodného poskytovatele. Dnes naštěstí není problém získat větší obnos během pár hodin, takže finanční problémy se mohou stát velice rychle minulostí.

Potřebuji peníze a nemám záznam v registru dlužníků

Jestliže nemáte žádný záznam v registru dlužníků, vydejte se cestou bankovní půjčky. Využijte kontokorent ke svému účtu, kreditní kartu nebo spotřebitelský úvěr.

Volte takovou částku, abyste byli schopni pravidelně splácet a nenechte se zlákat vidinou toho, že byste si třeba mohli půjčit o pár desítek tisíc víc. I ty totiž musíte zaplatit.

Udělejte si průzkum… Projděte si nabídky jednotlivých bank a zvolte tu, kde vám nabídnout nejlepší podmínky. Výhodou těchto institucí je jejich solidnost, bezpečnost a férovost. Např. kreditní karty a jejich výhody můžete jedním klikem porovnat zde:
Porovnej kreditní karty

 

Potřebuji peníze, ale mám záznam v registru dlužníků

Kdo má záznam v registru dlužníků, nezbývá mu nic jiného, než se obrátit na některou z nebankovních společností nebo na soukromého poskytovatele. Zde už ale buďte velice opatrní a obezřetní, než něco podepíšete.

Mnohé z těchto půjček jsou jen podvodné firmy, kde po vás budou požadovat nesmyslné poplatky, ohromné úroky nebo nutnost zaplatit celou částku i s poplatkem hned příští měsíc, což vás dokáže dostat do mnohem větších potíží než předtím.

Samozřejmě existují i solidní poskytovatelé, kteří skutečně splní přesně to, k čemu se zavázali a půjčka proběhne bez problémů. Riziko bude ale vždy vyšší než u půjček z banky.

Tip! Ať už jste nebo nejste v registru dlužníků, nabídky jednotlivých bank a finančních institucí můžete do minuty porovnat v našem srovnávači:

Najděte nejvýhodnější půjčku

potrebuji penize bezpecne

Jak si půjčit bezpečně?

Když se rozhodnete pro půjčku z nějaké instituce a není to banka, která je pod dohledem ČNB a tudíž bezpečná, vždy raději několikrát prověřujte a slepě nedůvěřujte. Zjistěte si vše o společnosti, od které si chcete půjčit peníze. Jakou má minulost, kdo za ní stojí. Projděte internet, zda existují recenze, má webové stránky se všemi dostupnými informacemi a dokumenty.

Neměl by být problém se zodpovězením vašich dotazů i s osobní schůzkou. Smlouvu o úvěru byste měli dostat předem k přečtení a věnujte opravdu čas všem pasážím. Jakmile vám bude něco nejasného, hned se ptejte.

Pozor! Cokoliv podezřelého nebo neochota odpovídat na vše dotazy by ve vás měla zapnout varovný majáček. Od takové společnosti dejte ruce raději dál.

potrebuji penize

Rizika nedostatku peněz

Vyjmenovali jsme hned několik možností, které pro vás mohou být řešením, když vám chybí nějaká hotovost. Mnohem lepší ale je, se do takové situace vůbec nedostat a předcházet jí. I proto odborníci doporučují mít alespoň nějakou finanční rezervu, která vás zachrání ve chvíli, kdy se budete trápit myšlenkou „nutně potřebuji peníze“.

Proč je dobré mít finanční rezervu?

Zvlášť důležité je to v případě, kdy máte hypotéku nebo nějaký jiný vyšší úvěr. Protože ze stresu a strachu z následků pak snadno uděláte rozhodnutí, které vás ve výsledku stojí mnohem víc než částka, jenž v daný moment potřebujete. S dostatečnou rezervou vás nerozhodí nemoc a ani nenadálé výdaje, které se umí objevit vždy v ten nejméně vhodný okamžik.

Ještě by se vám mohly hodit… naši další průvodci půjčkami:

* Kreditní karta vs klasická půjčka
* Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru
* Nejoblíbenější typy půjček na internetu