Přímé lety z Prahy 2021: Tipy na levné a přímé linky do světa

přímé lety

[obsahova-navigace]

Pár šťastlivců cestovalo i během probíhajících opatření kvůli pandemii coronaviru. Nicméně většina z nás byla doma a čekala, až se situace uklidní. Právě teď je ta správná chvíle podívat se na přímé lety z Prahy, porovnat je z výhodnými nabídkami cenově zajímavých letenek a podle cestovatelského semaforu vybrat destinace, kam se letos podíváme. Trochu více pravidel, trochu více zkoumání, ale to cestovatele nezastaví. Zlatým pravidlem je řídit se aktuální situací a sledovat ji i při pobytu v zahraničí.

letiště

Přímé lety z Prahy na dovolenou v Evropě

Praha je důležitým dopravním uzlem pro země Evropy. Pokud hledáte rychlou a pohodlnou cestu do evropských zemí, je to dobrý výchozí bod. A dobrou zprávou je, že s trochou štěstí se dají sehnat i levné přímé letenky. Třeba do Barcelony začínají ceny, teď na počátku sezóny, na 1000 Kč, do Kodaně se dá letět za 250 Kč a do Londýna či Dublinu za 500 Kč.

Stát Destinace Provoz letů
Bulharsko Burgas Léto
Sofie Celoročně
Varna Léto
Černá Hora Podgorica Léto
Francie Bordeaux Celoročně
Lyon Celoročně
Marseille Celoročně
Nantes Celoročně
Nice Celoročně
Paříž Celoročně
Štrasburk Celoročně
Toulouse Celoročně
Chorvatsko Dubrovník Léto
Split Léto
Zadar Celoročně
Záhřeb Celoročně
Itálie Alghero Léto
Bari Celoročně
Benátky Celoročně
Bologna Celoročně
Cagliari Léto
Catania Léto
Lamezia Terme Léto
Milán Celoročně
Neapol Celoročně
Olbia Léto
Pescara Celoročně
Pisa Celoročně
Řím Celoročně
Trapani Léto
Verona X
Kypr Larnaka Celoročně
Malta Malta Léto
Portugalsko Faro Léto
Madeira Celoročně
Porto X
Řecko Athény Celoročně
Chania Léto
Iraklio Léto
Karpathos Léto
Kavala Léto
Kefalonia Léto
Korfu X
Kos Léto
Preveza X
Rhodes Léto
Samos Léto
Santorini  
Soluň Léto
Zakynthos Léto
Španělsko Alméria Léto
Barcelona Celoročně
Bilbao Léto
Fuerteventura Celoročně
Girona Léto
Ibiza Léto
Lanzarote Celoročně
Las Palmas de Gran Canaria Celoročně
Madrid Celoročně
Málaga Celoročně
Menorca Léto
Murcia Léto
Palma de Mallorca Celoročně
Tenerife Celoročně
Valencie Celoročně

Mimo tyto tradiční dovolenkové země jsou přímé lety z Prahy ještě do mnoha dalších evropských zemí. Z většiny se do nich létá celoročně. Nejsilnější spojení máme s letišti v Německu a Velké Británii. Pohodlná přímá spojení jsou ale také do Nizozemí, Norska, Belgie, Lucemburska, Švédska, Dánska, Finska, Maďarska, Polska či Rakouska.

Cestování v době pandemie… Pokud nemáte extra dobrodružnou povahu, dobře vybírejte cestovní pojištění. Doporučujeme krytí pro případ karantény nebo pobytu v nemocnici s covidem-19. S výběrem pomůže kalkulačka i odborníci na pojištění.

Porovnej cestovní pojištění

cestování

Z Prahy přímo za exotikou

Do exotičtějších destinací se přímo z Pražského letiště také dostanete. Nechybí ani pohodlné lety do Asie či Afriky.

Asie

Asijské země byly před pandemií velmi populárním cílem českých cestovatelů. A zájem o ně opět ožívá. Přímou cestu nabízí lety do Číny, Gruzie, Izraele, Jižní Koreje, Kataru, Spojených Arabských Emirátů nebo třeba Turecka.

Afrika

U Afrických zemi jsou přímé lety z Prahy do tradičních turistických cílů. Cesta bez přestupů je tak možná do Egypta, Tuniska a Maroka.

Severní Amerika

Mezi Prahou a Severní Amerikou fungují přímé lety pouze v letní sezóně. Mimo ni je potřeba počítat s přestupy. Do USA se pohodlně a bez přestupů dostanete do Filadelfie a New Yorku. U Kanady jsou to pak letiště v Montrealu a Torontu

Tip! Všechny přímé lety z Prahy ukazuje letová mapa.

dovolená u moře

Tipy, jak na levné letenky

Sháníte levné letenky v roce 2021? I když se mnohé změnilo, stále platí některé zásady, které tady byly před pandemií. Přímé lety z Prahy nebývají nejlevnější. Platí se za pohodlí a rychlost přepravy. Pokud chcete skutečně levnou dopravu, počítejte s mnoha přestupy a dlouhou cestou. Letenky kupujte s předstihem a hlídejte si akční nabídky.

Jak ušetřit na ceně za letenky

 • Sbalte se pouze do jednoho zavazadla, které vezmete na palubu.
 • Zapomeňte na pohodlí, cesta bude dlouhá a náročná.
 • Kupujte letenky s velkým předstihem.
 • Pečlivě vybírejte cestovní pojištění a nekupujte balíčky.

Tip! Zkontrolujte si své cestovní doklady a podívejte se, kam stačí občanka a kde bude cestovní pas nezbytný.

v letadle s maskou

Aktuální Covid-19 pravidla pro cestování letadlem

 • Je nezbytné řídit se tzv. cestovatelským semaforem – pravidla se neustále vyvíjejí a je nezbytné sledovat aktuální nařízení. Sledujte doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR.
 • Zjistěte si pravidla pro návrat do České republiky
  Momentálně (květen 2021) platí, že před návratem ze zemí z vysokým rizikem nákazy (tmavě červená) je nezbytný test. Pro země označené červenou a oranžovou barvou je nutný test, pokud k návratu použijete hromadnou dopravu. Test po návratu do ČR musí být ze všech zemí kromě těch, které jsou označené zelenou barvou.
  Pro návraty existují výjimky pro lidi, kteří covid-19 prodělali v uplynulých 90 dnech a mají potvrzení. Výjimku mají také lidé s očkováním. Musí mít aspoň 22 dní po první dávce. Tito lidé se po návratu ze zemí označených červenou a oranžovou nemusí testovat.
 • Na palubě letadel je nezbytný respirátor.

Věděli jste, že… máte nárok na odškodnění nepříjemností, které vás při letecké dopravě mohou potkat? Nárok si můžete ověřit až 3 roky zpětně. Stačí vyplnit on-line formulář.

Levné letenky jsou velkým lákadlem, ale hodí se jen pro některé typy cestovatelů. Pokud preferujete pohodlí a rychlost, jsou lepší volbou přímé lety. Navíc čím kratší je cesta, tím nižší je riziko případné nákazy covidem-19. V každém případě se před každou cestou nezapomeňte ujistit, že se nezměnila pravidla pro cestování do vybrané destinace.