Jak najít ztraceného člena rodiny a další skvělé funkce Google Maps

Google Maps

[obsahova-navigace]

Kromě sdílení polohy na Google Maps představujeme i další užitečné funkce, které vám pomůžou na letní dovolené i v běžném každodenním životě. Jediné, co k nim budete potřebovat je chytrý telefon a internet.

Tip! Internet v telefonu si můžete zlevnit porovnáním aktuálních nabídek operátorů – stačí zadat pár detailů:
Porovnej operátory

mobilní telefon

Vyhledání člověka a sdílení polohy

Určitě už jste to někdy zažili. V ulici plné turistů či na lidnaté pláži jste se na chvíli ohlédli jinam, přičemž jste ztratili zbytek své rodiny z dohledu. Tato situace však nemusí být vůbec beznadějná díky funkci sdílení polohy. Google Maps vám jednoduše nabídnout možnost sdělit ostatním, kde se zrovna nacházíte.

Sdílení polohy s Google Maps

Jak na to? Na online mapách klikněte na symbol čárek ve vyhledávači. Rozbalí se vám nabídka, ze které kliknete na Sdílet polohu. V rámci této možnosti si můžete zvolit, s jakými lidmi a na jak dlouho chcete sdílet informaci o tom, kde se zrovna nacházíte. 

Sdílení polohy na Messengeru

Vaši polohu lze rovněž sdílet na Messengeru. Rozbalíte si chatovací okno s osobou, které chcete sdělit detaily o vaší lokaci. Vlevo dole kliknete na symbol modrého křížku. Rozbalí se vám nabídka možností, z kterých kliknete na Poloha.

dopravní zácpa

Zjištění, zda na silnicích hrozí zácpy

Nic nezkazí dovolenou tak, jako zdlouhavé čekání v zácpě na rozpálené silnici. Tomu se můžete elegantně vyhnout díky užitečné funkci Aktuální provoz. Díky této pomůcce snadno zjistíte aktuální zácpy či uzavírky ulic. Chystáte se na cestu až za pár dní? Využijte funkce Obvyklý provoz, která vám ukáže předběžnou vytíženost v daném dni a čase.

gps

Vyhledávání na základě hlasu

Zabloudili jste při cestě autem a chcete si vyhledat cílovou destinaci? Neriskujte, že kvůli usilovnému zírání do displeje mobilu nabouráte. Stačí ve vyhledávači kliknout na znak mikrofonu a sdělit cílové místo, kam se chcete podívat.

Díky této funkci lze najít nejen konkrétní místa, ale i méně specifické cíle, například: „Najít nejbližší benzínku“ nebo „Navigovat do Kauflandu.“

Tip! Přemýšlíte o koupi nového mobilního telefonu? Pořídit si ho můžete chytře přes cashback – službu, která vám za každý nákup vrátí část peněz zpět. Cashbacky na mobilní telefony teď najdete na:

Okay.cz – až 5 % z nákupu zpět
Smarty.cz – až 8 % z nákupu zpět

ve vlaku

Hromadná doprava

Jste zrovna uprostřed Paříže či jiného většího města a potřebujete se urychleně dostat na určitou adresu? Zadejte ji do vyhledávače a pod vyhledávacím okénkem klikněte na symbol vláčku. Zobrazí se vám nejschůdnější možnost, jak se pomocí tramvaje, metra, autobusu či vlaku co nejrychleji dopravit do cíle.

nákupní centrum

Navigace v budově

Líbilo by se vám nezabloudit ani v nákupním centru či na letišti? Google Maps zobrazují i půdorys některých budov, tudíž už nemusíte tápat při zjišťování, kde jsou toalety či vaše odletová brána. U některých budov lze dokonce přepínat mezi jednotlivými poschodími.

10 zajímavých budov, které si můžete prohlédnout zevnitř:

mcdonald

Nejbližší podnik

Potřebujete se urgentně najíst a cítíte, že byste při zdlouhavém procházení ulic s cílem najít nejbližší vývařovnu pošli hlady? Jednoduše přejděte do Google vyhledávače a zadejte kombinaci vašeho hledaného výrazu a slov: „near me.“ Tudíž například po zadání slov „McDonald’s near me“ vám Google Maps zobrazí nejbližší McDonaldy v okolí a jaká vzdálenost vás od nich dělí.

Takto můžete vyhledat i hotely, nákupní centra a další provozovny.

Google Maps

Offline mapy

Nechcete plýtvat mobilními daty, nebo si na dovolené plánujete zcela odpočinout od internetu? Google Maps můžete používat i v offline podobě.

Stačí se před cestování připojit k internetu, kliknout na symbol tří čárek ve vyhledávači a zvolit možnost Offline mapy. Poté v pravém horním rohu rozklinete nabídku s ozubeným kolečkem, přičemž zakliknete možnosti Automaticky aktualizovat offline mapy a Automaticky stahovat offline mapy.

Tip! Na dovolenou by se vám mohli hodit i naši nejnovější průvodci s interaktivními mapami:

* 15 x nejkrásnější řecké ostrovy
* Antalya a další destinace v Turecku, které rozhodně stojí za návštěvu
* Albánie: Průvodce pro velké i malé dobrodruhy