Dovolená Azorské ostrovy – kde najít levné letenky, kdy odcestovat a jaké tam je počasí?

azorské ostrovy

[obsahova-navigace]

Najdete zde informace o dopravě, ubytování, místních zvycích, nejlepších aktivitách a atrakcích, počasí a mnoho dalšího, co nabízejí Azorské ostrovy. Připravte se na ostrovní dobrodružství a vychutnejte si svůj pobyt co nejlépe.

Která místa na Azorských ostrovech stojí za návštěvu?

Je těžké vybrat pouze tři místa, která byste měli vidět, protože zde najdete mnoho úchvatných přírodních krás, historických památek a kulturních zážitků. Uvádíme tři, která určitě stojí za to vidět:

Kráterová jezera na ostrově São Miguel

Tento ostrov ukrývá mnoho kráterových jezer, která jsou krásná, tajemná a fascinující. Jezera jako Sete Cidades, Lagoa do Fogo a Lagoa das Furnas jsou ikonickými symboly Azorských ostrovů a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Pico

Nejvyšší vrchol Azor patří na seznam UNESCO. Je to jeden z nejpopulárnějších výletů na Azorských ostrovech. Můžete se vydat na túru a obdivovat úchvatné scenérie.

Katedrála Sé na ostrově Terceira

Katedrála Sé je nejvýznamnější církevní stavbou Azorských ostrovů. Nachází se na historickém náměstí v Angra do Heroísmo, které je též zapsáno na seznamu UNESCO. Tato katedrála byla postavena v 16. století a je jednou z nejkrásnějších sakrálních památek v celém Portugalsku.

azorské ostrovy dovolená

Co si zjistit před cestou na Azorské ostrovy?

Před cestou na Azorské ostrovy je důležité mít informace, díky nimž se lépe připravíte a užijete si dovolenou bez zbytečných starostí.

 • Doprava: Nejlepší způsob, jak se na ostrovech přepravovat, je pomocí vlastního vozidla. Na většině ostrovů jsou k dispozici půjčovny aut. Můžete cestovat i autobusem. Počítejte ale s tím, že časová frekvence spojů nemusí být pro vás dostačující.
 • Jídlo a pití: Azorská kuchyně je plná ryb, mořských plodů a místních specialit. Najdete zde kvalitní sýry a vína. Vzhledem k tomu, že se jedná o ostrovní oblast, mohou být ceny v restauracích a barech vyšší než v některých jiných regionech Portugalska.
 • Přírodní krásy: Ostrovy jsou plné úchvatných scenérií. Najdete zde sopky, jezera, vodopády i horské oblasti. Doporučujeme vhodné vybavení pro horskou turistiku. Azorské ostrovy jsou chráněnou oblastí s bohatou a rozmanitou přírodou. Je důležité dodržovat pravidla a zákony ochrany přírody (nedovolené lovení a sbírání vzácných druhů rostlin a živočichů apod.).
 • Jazyk: Portugalský jazyk je úředním jazykem, ale mnoho lidí také mluví anglicky.
 • Peníze: Na ostrovech je zpravidla snadné najít bankomat. Nicméně v některých menších obcích a na odlehlých místech může být obtížné nalézt tyto služby. Proto byste s tím měli počítat a mít s sebou dostatek hotovosti.

Tip! Pokud plánujete dovolenou na Azorských ostrovech, nezapomeňte se před cestou pojistit. Cestovní pojištění vám zajistí klid a pohodu při objevování nádherné přírody a kultury těchto portugalských ostrovů. Porovnejte si nabídky různých pojišťoven a vyberte si tu nejvýhodnější:

Srovnejte cestovní pojištění ZDE

azorské ostrovy letenky

3 tipy na levné letenky, díky nimž ušetříte 

Azorské ostrovy jsou skvělým cílem pro dovolenou, ale náklady na letenky mohou být poněkud vysoké, zejména pokud cestujete v letních měsících. Zde je několik tipů, jak najít levné letenky:

 1. Hledejte letenky s předstihem – čím dříve si letenky koupíte, tím zajímavější cenu můžete získat.
 2. Sledujte slevové nabídky – letecké společnosti často nabízejí slevy na letenky v různých obdobích (sezónách).
 3. Využijte vyhledávací portály – existuje mnoho webových stránek, které vám pomohou najít levné letenky (Skyscanner, Kayak, Kiwi nebo Google Flights).

azorské ostrovy pláž

Azorské ostrovy – počasí a tipy, co si přibalit do kufru

Pokud jde o počasí na Azorských ostrovech, může se lišit v závislosti na ročním období a na ostrově.

 • V létě (červenec a srpen) je teplota průměrně kolem 25 °C a srážky jsou méně časté.
 • Na jaře a na podzim jsou teploty mírnější, kolem 20 °C a srážky mohou být výraznější.
 • V zimě jsou teploty kolem 15 °C a pravděpodobnost srážek je nejvyšší.

Azorské ostrovy jsou v počasí nevyzpytatelné

Nicméně, na Azorských ostrovech může být počasí velmi proměnlivé a můžete se setkat se slunečnými i deštivými dny během celého roku. Doporučujeme tedy vzít s sebou vhodné oblečení a obuv, která vás ochrání před deštěm a vlhkostí.

Azorské ostrovy jsou fascinujícím cílem pro cestovatele, kteří hledají přírodu, krásné pláže, adrenalinové aktivity a kulturní zážitky. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou, plnou krás a zážitků, na které budete moci vzpomínat po mnoho let.