Cestovní pojištění 2023: Nejvíce navštěvované země a nejoblíbenější pojišťovny

žena na pláži

[obsahova-navigace]

Novinky pro cestovní pojištění 2023

Pokud jste již cestovali do zahraničí, jistě máte představu, co vše cestovní pojištění pokrývá. Může se jednat o výlohy za léčení, dopravu do nemocnice rychlou záchrannou službou, zubní ošetření a případně i repatriaci zpět do vlasti. S jakými novinkami ale přicházejí pojišťovny letos?

V nabídce českých pojišťoven pro tento rok najdete např.:

 • možnost pojistit si věci v autě,
 • odpovědnost za poškození zapůjčené věci,
 • i letos dochází k navýšení pojistných limitů,
 • dříve bylo jakékoliv množství alkoholu v krvi výlukou z pojistného plnění, nyní se můžeme setkat s nabídkou pokrytí škodné události i tehdy, máte-li limitované, v pojistné smlouvě specifikované, množství alkoholu v krvi,
 • COVID 19 je nově nahlížen již jako standardní nemoc,
 • některé pojišťovny nabízejí již v základu to, za co si jinde připlatíte: ztracená zavazadla, zpožděné letadlo, snížená spoluúčast apod.

cestovní pojištění 2023

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro sebe a svou rodinu?

Než se vrhnete na konkrétní nabídky pojišťoven, sepište si pár bodů, které vám pomohou při finálním výběru produktu přesně na míru pro vás:

 • Kam jedete a jaká tam hrozí reálná nebezpečí?
 • Má někdo z cestujících specifický zdravotní problém?
 • Plánujete cestovat pronajatým autem?
 • Chcete si užít i sporty? Pokud ano, sepište si jaké.

Pak si pečlivě prohlédněte nabídky pojišťoven, které vás zaujaly:

 • Prostudujte si pojistné limity plnění.
 • Podívejte se na výluky z pojistného plnění.
 • Zjistěte, jaké sporty či jiné aktivity je dobré si připojistit.

děti u moře

Top 5 pojišťoven nabízejících cestovní pojištění

Mezi nejoblíbenější a nejlépe hodnocené pojišťovny, nabízející cestovní pojištění 2023 v České republice, patří:

Většina z těchto pojišťoven poskytuje komplexní cestovní pojištění. Pokrývají zdravotní péči, ztrátu zavazadel, zrušení cesty a další rizika. Při výběru pojišťovny je důležité zvážit vaše individuální potřeby, rozsah krytí, cenu a spolehlivost pojišťovny. Doporučujeme také pečlivě prostudovat smluvní podmínky.

Tip! Rok 2023 je plný nových cestovatelských trendů a destinací, které stojí za to navštívit. S naším srovnávačem cestovního pojištění můžete objevovat nejoblíbenější destinace tohoto roku s jistotou, že jste chráněni. Vydejte se na cestu svých snů s klidem v duši.

Najděte si ideální pojištění na cestu

Top 10 zemí, do kterých jezdí Češi na dovolenou

 1. Chorvatsko je země azurových vod a úchvatných přírodních krás. Okouzlí vás svou pohostinností a nezapomenutelnými zážitky.
 2. Španělsko to je slunce, vášeň a dobrodružství v jedné zemi. Nadchne vás svým životním stylem a bohatou kulturou.
 3. Bulharsko nabízí malebné přírodní scenérie a sluneční pláže u Černého moře. Překvapí rozmanitostí destinací, od starobylých měst a archeologických nalezišť, po malebná pohoří a atraktivní letoviska.
 4. Itálie je srdcem umění, kultury a lahodného jídla. Nadchne vás svým šarmem, bohatým kulturním dědictvím a nezapomenutelnou atmosférou.
 5. Francie je země elegance, módy a umění. Země, která vás okouzlí svými ikonickými památkami, jako je Eiffelova věž v Paříži, romantickým městem Provence a fascinující historií Versailles.
 6. Řecko je zemí plnou historie. Okouzlí vás svou bohatou kulturou, přátelskou atmosférou a nádhernými výhledy na moře.
 7. Egypt je zemí tisícileté historie a fascinujícího bohatství. Tato starobylá civilizace vás přivítá úžasnými pyramidami v Gíze, tajemnými chrámy v Luxoru a krásami podvodního světa Rudého moře.
 8. Bali – tato exotická indonéská destinace vás ohromí svou krásnou přírodou, kulturním bohatstvím a relaxační atmosférou. Nechte se unést magickou atmosférou ostrova.
 9. Spojené státy americké – tato obrovská země nabízí úchvatné národní parky, pulzující města a různorodou kulturu. Prozkoumejte Grand Canyon, objevte světově proslulé město New York, užijte si sluneční pláže v Miami a projeďte se legendární Route 66.
 10. Thajsko – tato nádherná destinace vás přivítá bohatou kulturou, úchvatnými chrámy a bílými písečnými plážemi. Prozkoumejte živou atmosféru Bangkoku, objevujte historická města Ayutthaya a Sukhothai a relaxujte na slunných plážích ostrovů Phi Phi nebo Phuketu.

zmrzlina

Rizika cestování bez pojištění

Cestovní pojištění je ochranou, která vám může ušetřit finanční i emocionální stres. Kdy jej využijete a co riskujete, pokud ho nemáte sjednané?

Zdravotní nouze: V případě nemoci či úrazu v zahraničí můžete čelit vysokým nákladům na léčbu a nemocniční péči, pokud nemáte cestovní pojištění.

Ztráta zavazadel: Bez pojištění můžete přijít o zavazadla nebo se stát obětí krádeže, což znamená ztrátu osobních věcí a finanční náročnost na jejich nahrazení.

Zrušení cesty: Neočekávané události, jako je nemoc, úmrtí v rodině nebo pracovní povinnosti, mohou vést k zrušení plánované cesty a bez pojištění riskujete ztrátu peněz za rezervace a letenky.

Cestování bez cestovního pojištění je riskantní a může mít vážné finanční důsledky. Zdravotní problémy, ztráta zavazadel nebo zrušení cesty mohou vést k vysokým nákladům a stresu. Proto je důležité si uvědomit, že cestovní pojištění 2023 je nezbytnou součástí plánování a přípravy na každou cestu.

Tip! Přečtěte si také: 5 tipů, jak vybrat cestovní pojištění pro vaši dovolenou a nenaletět